Bardzo dobre konto oszczędnościowe

Od dłuższego czasu korzystam z różnych promocji bankowych. Rok temu skorzystałem z promocji zachęcającej do założenia Rachunku oszczędnościowego i Lokaty bezkarnej w BGŻ Optima.

Wtedy firma promująca to konto płaciła bonus za założenie Lokaty bezkarnej wraz z rachunkiem oszczędnościowym i właśnie ten bonus skłonił mnie do skorzystania z tej oferty.
Konto okazało się tak dobre, że po zakończeniu promocji zostałem przy nim i do tej pory mi służy do pomnażania oczywiście wciąż zbyt skromnych :) oszczędności.

Zalety BGŻ Optimy

Konto jest cały czas dostępne i cały czas ma dobre warunki:
– przyzwoite oprocentowanie (obecnie 3% dla nowych środków) – jedno z wyższych aktualnie stawek wśród banków
Aktualizacja od 29 lipca 2015 oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,8%.
– zero opłat – w innych bankach darmowa jest np. tylko jedna wypłata w miesiącu, a jest nawet bank, który pobiera 1zł miesięcznie za prowadzenie takiego rachunku
– łatwe otwarcie konta – zakłada się przez przelew z konta w innym banku; nie trzeba umawiać kuriera
– łatwe zamknięcie konta – wystarczy zalogować się do konta w serwisie banku i napisać krótkie, jednozdaniowe wypowiedzenie i konto zostanie zamknięte do końca następnego miesiąca

Jest jeszcze jeden bonus dla otwierających konto
Jest nim Lokata bezkarna na 3 miesiące 3,2% – obecnie jedna z najlepiej oprocentowanych lokat, która ma tę zaletę, że za jej zerwanie nie traci się odsetek. Kwota lokaty 1000 zł – 100 000 zł.


Tradycyjne pytanie: jakie są haczyki?

Żadnych. Jest za to jedna niedogodność: aktualne oprocentowanie jest w ramach promocji do 28 lipca. Bank regularnie przedłuża tę promocję, ale by nasze środki były znowu traktowane jako „nowe” trzeba je będzie 27 lipca przelać na jeden dzień na rachunek w innym banku. W przeciwnym wypadku środki będą oprocentowane na 2%.

Jak założyć Lokatę bezkarną wraz z kontem oszczędnościowym

Wystarczy wypełnić wniosek i zasilić konto lokaty ustaloną kwotą w ciągu 30 dni.